Powered by Smartsupp

Branding

a vizuální identita

Branding je proces. Dlouhodobý a strategický. Brand není jen logo, jak si mnoho laiků myslí.
Logo reprezentuje značku, brand je však to, jak vás vnímají zákazníci celkově. Je to slib, kterým jim dáváte, je to emoce a originální silná myšlenka, unikátní vibe, kterým čišíte.

Branding je jednoduše řečeno to, jaký pocit z vás a vaší značky budou lidé mít. Ať už se jedná o dobře identifikovatelné logo, jednotný korporátní/firemní styl, barevnost, váš slogan, ale i způsob vašeho vystupování, zvolený jazyk při písemné komunikaci… Styl & forma. Prostě to, jakým jazykem Vaše značka mluví, tzv. Brand Voice. Chcete komunikovat vtipným, upřímným, či vážným způsobem? A následně hledáme tón její komunikace / Tone of voice – její emocionální zabarvení (čestné, bezprostřední, osobní, vědecké, vstřícné…). Pokud se nám podaří nastavit tonalitu originálně, je to skvělý způsob, jak se odlišit od konkurence. Zároveň stanovená a konzistentní komunikace také zvyšuje důvěryhodnost.

 

Zkuste si sami pro sebe nadefinovat:

– jak chcete, aby vaše značka působila? (provokativně, vtipně, přátelsky…)

– jaká je vaše cílová skupina?

– zvolte si pět přídavných jmen, klíčová slova.

– jak vaše značka „nemluví“? tj. jakým způsobem komunikovat nechcete? (hravě, příkazujícím způsobem…)

 

Jak je patrné, branding je ucelenou strategií, která komunikuje vaše hodnoty, odlišuje vás od konkurence a vzbuzuje v zákazníku důvěru. Je to „aura“ vaší firmy, projektu či služby.

Ve studiu Ysis vám pomůžeme branding definovat. Společně můžeme stanovit vizi vaší značky a zformulovat její hodnoty, najdeme adekvátní název, slogan, vytvoříme unikátní logo a brandvizuál.

Neváhejte nás oslovit!